Jam 32 vjecare dua jeten ***

Kanë kaluar shumë vite, prandaj koha është të rrëfehem për një aventurë dashurie, e cila kurrë më nuk më ndodhi në jetë, ndonëse ëndërroj të më përsëritet. Jam 43 vjeqe nji grua qe edon jeten dhe don ta shijone kohet e fudnit burri nuk me kushton fare vemendje .Un punoj si nji skretare ne nji firm te madhe shqiptare dhe kurr nuk me ikur mendja qe te tradhtoj burrin por si thojn nji fla e urte kurr mos thuaj kurre .Keshtu shum meshkuj te rreguluar vishin ne zyren time .Nnji dit erdh nji djal iri un ashtu isha ne kembe tu i rreguluar disa dokumente dhe un ju qesha sepse ishte simpatik dhe papritmas mu afrua dhe me kapi nga mbarpaa ne ato momente sdijsha cte bej te bertas apo te shuaj embylla deren dhe vazhduam disi kisha pas shum mall pastaj filloi tme hjeke bregeet kl,i,ko ne re,kl,am la,jmi vazhdone me posht apo nes eje epr meashum info per mua takime

Gruaja 44 Vjecare: Kerkoj Nje Mashkull Per Lidhje Martesore, Ja Numri Im….

Gruaja 44 Vjecare: Kerkoj Nje Mashkull Per Lidhje Martesore, Ja Numri Im…. Jam nje grua 44 vjecare deri tani asnjeher e martuaar por as nuk kam pas lidhje me ndonje mashkull tjeter. TaNI kam vendosur qe te martohem edhe pse pak von. Mirepo edhe nese nuk ka ndonje serioz le te me shkruaj ti kalojm disa nete se bashku, sepaku ta shijoj s’e’ksin, por mos harro duhet te jesh i fort sepse un jam ende pa e bere.. shhtype fotografinn qe shfaqet menjeher posshte shkrimit..

me shkuaj ne onl ine cha t…ker.koj nje djal per lidh je….

Jam një vajz nga Zvicrra dua te ngelem anonime se jam per lidhje serioze jam e kompletuar me shtëpi pune jam me ekonomi të mirë . Jam shum simpatike e paraqitshme femër serioze dhe kerkoj një lidhje serioze te jete i paraqitshem te kete ekonomi te mire me biznes të jetë serioz dhe me karakter.
Të mos ketë njeri në ngarkim edhe unë nuk kam. Të interesuarit të lënë numër telefoni në koment për të komunikua, shtype rek,lamen me posht…

“O ta hëngsha piii, e ti më hëngsh kaaa”, Elton Deda ka dy fjalë për Mozzik

Rrjeti po zjen nga kënga e fundit e lançuar nga Mozzik, ku nuk mungojnë as fjalët le të themi me nënkutime.

Përveç mediokër, ai është edhe banal, ndërkohë që fjalët nuk kanë lidhje me njëra-tjetrën.

Ditën që kjo këngë dilte në treg, këngëautori i njohur Elton Deda, fliste për keqkatandisjen e muzikës shqiptare.

“Ne kemi shumë pak këngë që kanë një poezi të mirë, shumica e atyre që qarkullojnë janë tepër vulgare. Është e frikshme sepse kur flasim për artin, flasim për formën më të lartë të estetikës njerëzore.

Tregu i lirë nuk ka nevojë të frenohet, tregu i lirë rregullohet me ndërgjegjësimin edhe të muzikantëve edhe të politikave.

Aktivitetet duhet të fillojnë nga morali, në fund të fundit ka shumë moral brenda, arti jep mesazhe përmes tij. Shumica e njerëzve janë të lodhur, të varfër dhe arti jep mesazhe për t’ja pakësuar këto.

Në çdo klub që shkojnë servilet e njëjta muzikë. Duhet ndryshuar mentaliteti, ka gjëra të reja në këtë botë, ka gjëra shumë të bukura, nuk është vetëm një model.

Kemi gjetur model të keq, këngët që dëgjojmë në radio kanë të njëjtin beet, të njëjtin tekst, të njëjtën muzikë, si turke e përzier me otoman dhe kjo nuk është e mirë nëse do shohim civilizimin perëndimor”, shprehej Elton Deda.

Mozzik është shembulli më i mirë i shqetësimit të tij, pasi ndërkohë, ai është një ndër këngëtarët më të ndjekur në trevat shqiptare, pavarësisht teksteve mediokre dhe muzikës tallava.

Mjafton të dëgjoni këngën e fundit të tij.

Për të mos folur pastaj për Stresin, Noyzin e me radhë, që nuk kanë lidhje fare me muzikën, por ndërkohë janë më të ndjekurit dhe të kërkuarit nga rinia shqiptare.

“Jemi nda” thotë Sinan Vllasaliu në këngën e re.

“Jemi nda” titullohet kënga më e re e këngëtarit te njohur Sinan Vllasaliu, për të cilën shton se do të jetë një hit.

Kënga është punuar nga Ilir Berani e Miti Geci, këngë kjo e cila ka ritme verore por duke mos i ikur zhanrit të këngëtarit.

Kënga vjen bashkë me klip për pak ditë dhe nga fansat u prit mjaft mirë që nga paralajmërimi.

Vllasaliu nuk do të vonojë shumë deri në publikimin e këngës së radhës, e cila ka një dedikim.

Rrëfehet 25-vjeçarja: Vjeh.rri po më çmend me se.ks në sht rat, c’do jave e takoj***

Burri im punon jashtë vendit për gjashtë javë. Më mungon tmerrësisht, por ne po kursejmë për të blerë shtëpinë tonë dhe paratë janë të mirëseardhura.

Ne kemi qenë të martuar për tre vjet. Ai është 27 vjeçar dhe unë jam 25 vjeçare.

Prindërit e tij na sugjeruan që të heqim dorë nga banesa me qira dhe të shkojmë me ta për një kohë për të na ndihmuar të ruajmë depozitën për një shtëpi.

Unë kam qenë gjithmonë mirë me të drejtat e mia dhe dukej si një ide e mirë. Vjehrrit janë të dy në mes të viteve të dyzeta.

Një mbrëmje, kur vjehrra ime kishte shkuar dalë jashtë, nisi një stuhi e madhe.

Vjehrri im e pa që isha e tmerruar nga bubullimat kështu që ai erdhi dhe u ul pranë meje në divan.

Ai më mbante dhe po përpiqej të më qetësonte dhe më puthi në faqe. Filloi si një lloj puthjeje baba-bijë, por unë lëviza fytyrën time, kështu që puthja erdhi mbi buzët e mia, filloi ngadal te poshte ..kli ko ne rek lam per lajmin e plote.

Vajza qe jeton ne Gjermani thote se, kurre nuk marre djale nga Kosova, sepse nuk din as me ecë e jo le ma me…

Vajza qe jeton ne Gjermani thote se, kurre nuk marre djale nga kosova, sepse nuk din as me ecë e jo le ma me ba diçkaa.
Një vajze e re nga Kosova por qe jeton ne Gjermani ka kri ttikuar shume djemt e Kosoves, pasi qe thote se nuk po na vleresoni ju atje.
Ajo thote se baba e nana me kane thene qe me gjet nje djal nga Kosova, por une kurre se marr, sepse jane shume katunarë ata menojne qe din diçkaa, por nuk din as me ec se jo me ba diçkaa. Sht.yp rekl amen per te kshyr si ndodhi takimi

Demi Me Vite Në Zinxhir, Reagimi I Tij Kur Është Në Liri – Prekës.

Demat dhe në përgjithësi kafshët shtëpiake, në shumë pjesë të botës jetojnë në kushte të tmerrshme nëpër ferma.Ata janë të bllokuar në hapësira të vogla, dhe jeta e tyre shpeshherë është e mbushur me dhimbje dhe vuajtje….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Për ta dëshmuar këtë, përcjell Telegrafi, ju mund të gjeni edhe pamje në internet, të cilat dëshmojnë një gjë të tillë.Në një të tillë, shihet se si një dem, i cili ishte mbajtur që nga lindja e tij i mbyllur, reagon kur….Per me shum ndiqeni videon duke shtypur tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Jam 24 Vjeçare Nga Zvicrra, Dua Te Njoftoj Një Djalë Nga Kosova Që C’do Mëngjes..

Një 25 vjeçare Zvicra e cila jeton ne Zyrih tash e 20 vite ka dërguar nje mesazh ne redaksinë tonë, duke vendosur disa kushte për te qen burri i saj, ajo ka përmendur se dëshira kryesore është qe ai te jete i egër ne shtrat.
“Unë kërkoje një lidhje serioze me një mashkull te moshës time, te jete i egër ne shtrat dhe te mos ketë dëshire qe te dal natën” ,me nje portugez kam punuar disa vite dhe aty jemi njoftuar ,por lidhja jone nuk zgjati edhe aq shume.
Nëse jeni te interesuar atëherë kli-ko ne rek-lame hapen informatat rreth vajzes

Jam që 15 vitene Zvicerr, dua të rah.atoj ndonjë djal nga Kosova t’ia bëj letrat, se ktu djemet jan te lazd.rum

Jam që 15 vitene Zvicerr, dua të rahatoj ndonjë djal nga Kosova t’ia bëj letrat, se ktu djemet jan te lazdrum
Jam që 15 vite këtu dhe një ditë mendova që të fejohem sepse edhe mua më erdhi dita që të jetoj jetën me një djalë. Dua ta gjej një djalë nga Kosova dhe t’i ndihmojë që të dal nga kriza sepse aty në Kosovë nuk ka asgjë Shtypni posht rek,lamen dhe ju hapet video.

Ketu ne Zvicerr mua sme pelqejn zvicrranet sjam dejm si te kosoves jan, me djem te kosoves nuk ka ata din me jetu kta jan njerz te ftoft ne jemi shqiptar edhe per traditat qe kemi normal ne jemi edhe te obligum te martohemi mes veti jo me raca tjera, edhe fal prindereve Shtypni posht rek,lamen dhe ju hapet