Kultura

Banorët dëgjonin të qara që vinin nga va,rre.zat gjatë natës, në mëngjes nuk u besojnë syve çfarë shikojnë aty

Një i porsalindur është gjendur i br,ak,ti,sur në një va.rre.zë të inf.ek.tuar me minj, por fatmirësisht ka mbijetuar.Për fat të mirë, kl.ith.ma e fëmijës dy muajsh ka tërhequr vëmendjen e banorëve të banesave aty afër të cilët kanë nxituar për shpëtimin e tij.Foshnja u dërgua menjëherë në spital ku mjekët bënë me dije se ai […]

Kuriozitete

Te moshuarit 70 vjeçare u paraqitën për divorc tek avokati… të nesërmen ndodh ajo që s’pritej!

Një ditë të bukur, një çift i moshuar rreth moshës 70 vjeç shkuan në zyrën e një avokati.Me sa duket, ata ishin atje për të paraqitur një divorc. Avokati mbeti shumë i habitur pas bisedës me ta, pasi dëgjoi historinë e tyre …Ky çift i kishte kaluar në grindje 40 vitet të tyre të martesës.Shty,pe […]

Lajme

Shqipëria s’po gjen qetësi/ Regjistrohet numër shumë i madh të infektuarish, situata është alarmante

Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe humbjet e jeteve nga semundja.Testimi i bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve të fundit ka konfirmuar 68 raste të reja me COVID-19. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 24 raste në Tiranë, 9 në Krujë, 8 në […]

Lajme

E FUNDIT:”Trag Jike Në Këtë Shtet/ Autobusi Me Studentë Bie Në Rezervuar, 21 Prej Tyre Humbin Jetën”

E FUNDIT:Pamje eksluzive ”Trag jike në këtë shtet/ Autobusi me studentë bie në rezervuar, 21 prej tyre humbin jetën” Një autobus që transportonte studentët ka rënë në një rezervuar. Nga ky aksi dent kanë kanë humbur jetën 21 persona, ndërsa kanë mbetur të pla gosur 16 të tjerë.Mediat e huaja raportojnë se autobusi fillimisht është […]

Kuriozitete

Lajmi i Fundit, Merret vendimi ja cka do te ndodhe me veriun e Kosoves sot

Selia e krizave të katër komunave në Veri të Kosovës mori një vendim sonte për karantinimin e katër komunave dhe vendosjen e ndalimit të lëvizjes nga 21:00 deri në 5 të mëngjesit.Shty,pe rek,lam,en dhe shi,ko vid,eon e ket,ij shkr,imi. Kështu bëri të ditur Goran Rakiq në emër të anëtarëve të Shtabit të Krizave në një […]

Kuriozitete

Duhet të përgatitemi për më të keqen… Por Ministrja jep një lajm të mirë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka qenë sot e pranishme në ISHP, nga ku ka deklaruar se duhet pasur një strategji afatgjatë në përballimin e koronavirusit, dhe duhet investuar shumë në aspektin e gjurmimit të rasteve.Më shumë se 90 mijë teste janë të disponueshme në Institutin e Shëndetit Publik dhe do të vijojë fuqizimi i […]

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Danke Deutschland! I thuhet PO liberalizimit të vizave për Kosovën ja kur…

Këto deklarata ai i ka bërë pas takimit me ministrin e Brendshëm të Gjermanisë, Horst Seehofer, raporton Gazeta Express.Pas takimit me Ministrin e Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer, morëm “Po”-në e Gjermanisë për liberalizimin e vizave.Faleminderit Kancelares Merkel dhe shtetit Gjerman për besimin dhe përkrahjen e vazhdueshme për popullin e Kosovës Këto deklarata […]