Kuriozitete

E mbani mend Xhenetin? E pabesueshme çfarë i ka ndodhur aktores

Një ndër serialet më të ndjekur të TV Klan ka qenë edhe seriali “Xhenet” i cili përfundoi pak muaj më parë. Me siguri aktoren bukuroshe, Almila Ada që luante rolin kryesor, Xhenetin nuk e keni harruar.Nga Almila kemi një lajm të bukur, sidomos për karrierën e saj. Aktorja është bërë e famshme ndërkombëtarisht.Seriali “Xhenet” është shitur në 50 vende të botës dhe një ndër to është edhe një televizon afrikan.

Kështu aktorja ka nisur të marrë famë ndërkombëtare duke arritur kulmin e karrierës në moshën 25-vjeçare.Përpos aktrimit, Almila është edhe balerinë dhe jep mësim në shkollën e saj të baletit.
Aktorja ka treguar se e ka pasur ëndërr të hapë një shkollë baleti dhe ja ka arritur./Xing.al