Opinione

Është zhduk ur Kadri Veseli, familja po e kërkon

Humbi zgjedhjet me 6 tetor të vitit të kaluar. Ende pa u mbushur 5 muaj nga kjo datë ogurzezë, lideri i PDK’së dhe opozitës, Kadri Veseli, ka humbur edhe vet. Herën e fundit ai ishte parë dhe dëgjuar në publik gjatë një polemike në twitter me të dërguarin special të ShBA’ve në Kosovë, ambasadorin Richard […]

Opinione

Ata që kanë lindur mes viteve 1950-80 duhet ta lexojnë patjetër këtë

Kush ka lindur mes viteve 1950-1980 duhet ta lexojë patjetër këtë Jeta ishte më natyrale edhe pse jetohej nën diktakturë. Ata që kanë lindur dhe jetuar në atë kohë e dinë shumë mirë se si jetohej. Më poshtë disa karakteristika nga jeta e të lindurve nga vitet ‘50 në ato ’80. 3. Kalonim orë të […]

Opinione

Halili befason të gjithë, shfaqet në gjendjen në të cilën s’jemi mësuar ta shohim

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vësh,tirësi ekonomike.Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash, shkruan ORAinfo.Halili tashmë është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.Edhe pse gjithmonë tregon humanizmin e tij, Halilin […]

Opinione

A preket Shqipërinë nga stuhia “Ciara”? Sinoptikania paralajmeron: Ja si do të ….

Moti i keq që parashikohet të prekë të gjithë vendin ditën e premte nuk do të jetë si pas,ojë e stuhisë “Ciara” që ka god itur Evropën me erëra të forta dhe re,shje të dendura shiu, duke shënuar edhe vik tima.Në një lidhje telefonike për “Neës24” sinoptikania Adiola Bani tha se reshjet e shiut do […]

Opinione

Burri Kosovar kishte dhimbje të tmer rshme Stomaku, Mjekët nuk u besojnë syve nga ajo që zbulojnë

Një burrë i cili vuante nga dhimbja e vazhdueshme e stomakut, zbuloi se e gjitha i vinte nga një çakmak që e kishte gëlltitur padashje.Ai shkoi në spital në gusht 2016 duke u ankuar për dhimbje të tmerrshme stomaku dhe vjellje, sipas një raporti mbi rastin, i cili u botua tani së fundmi viti.Rasti i […]

Kultura Opinione Politik Teknologjia

Gizli hamleleri ortaya çıktı! Türkiye harekete geçti

Gizli hamleleri ortaya çıktı! Türkiye harekete geçti İdlib’deki katliam endişesi, Akdeniz’de on yıllarca sürecek “enerji savaşları” için yapılan hamleleri gizliyor. ABD bölgeye komuta gemisi, İngilizler ise nükleer denizaltı gönderiyor. Savaş gemilerini sondaj gemileri takip edecek. Önce ABD sonra da Fransız, İngiliz, İtalyan şirketleri doğalgaz zengini bölgede sondaja başlıyor. Halen İdlib’deki taşeron teröristler ve sivil katliamı […]

Kultura Opinione Politik Teknologjia

ABD ne için uğraşıyor? Kışkırtıcı Türkiye-Rusya-İran açıklaması

ABD saldırı sayısını açıkladı, Türkiye ateşkes çağrısı yaptı! BM’de peş peşe açıklamalar! ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Rusya ve Esad rejiminin İdlib’de 100’den fazla hava saldırısı düzenlediğini söyledi. Haley, Rusya ve İran’ın İdlib’de ateşkes teklifini kabul etmemesi ile ilgili de ‘Rusya ,İran ve Esed rejimi siyasi çözümle ilgilenmiyor. Türkiye bunu geçen hafta öğrendi” ifadelerini […]

Kultura Opinione Politik Teknologjia

FLAŞ HABER – Trump açık açık tehdit etti.

ABD uyardı: Cevabımız çok daha güçlü olur! Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Esad rejiminin İdlib’de kimyasal silah kullanması durumunda, ABD’nin daha önceki saldırılara oranla daha güçlü bir yanıt vereceğini ve konuyla ilgili olarak Fransa ve İngiltere’yle fikir birliğinde olduklarını söyledi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Esad rejiminin İdlib’de olası kimyasal silah […]

Kultura Opinione Politik Teknologjia

GÜZEL HABER – ASELSAN büyük oranda temizlendi…

ASELSAN büyük oranda temizlendi. FETÖ’nün, TSK’da olduğu gibi mahrem yapılanmaya gittiği ASELSAN’daki örgütlenmesi çözüldü. ByLock mesajları ile itiraflar üzerinden iz süren savcılık, ASELSAN’da, 900 kripto tespit etti. Şüphelilerin büyük çoğunluğu ihraç edildi. FETÖ’nün, TSK’da olduğu gibi mahrem yapılanmaya gittiği ASELSAN’daki örgütlenmesi çökertildi. FETÖ, yerli savunma sistemlerini dışa bağımlıktan kurtarmak ve millileştirilmesi adına özellikle 2000’li yıllarının […]

Kultura Opinione Politik Teknologjia

Ankara kararını verdi: Suriyelilere kapılarımızı artık açmayacağız!

Ankara kararını verdi: Suriyelilere kapılarımızı artık açmayacağız! 22 gün süren suskunluğun ardından Rusya’nın hava harekatı düzenlediği İdlib’de olası savaş sonucu yaşanacak göç dalgasına karşı Türkiye’nin alacağı tavır hakkında açıklamalarda bulunan TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı Volkan Bozkır, Türkiye’nin kapasitesinin dolduğunu belirterek “Olumsuz senaryo gerçekleşirse, yeni bir göç dalgası olabilir. Ama kapılarımızı açmamayı ve göç dalgasını Suriye […]