Kuriozitete

I biri befason nenen e tij duke i bere dhuraten me te madhe te jetes se saj

Familja e Jajmsit ka punuar dy punë vetëm për të arritur qëllimet dhe për të siguruar familjen. Ata kane kane punuar shume vetem qe djali i tyre te kishte nje jete te lumtur.Të gjitha këto vështirësi dhe momente shqetësuese u paguan kur djali i tyre, James përdor paratë e veta për t’i blerë një shtëpi […]

Kuriozitete

Gruaja ble nje arush nga sendet e përdorura por kur degjon cfare ishte regjistruar ne te preket pa mase

Nje nene e re del shetitje me vajzen e saj 6 vjecare dhe e bija ne nje moment i kerkon nje arush qe e veren tek dyqani i sendeve te perdorura. Mamaja ia blen duke qene se nuk kushtonte shume dhe pastaj ato kthehen ne shtepi.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do le.xoje laj.min e plo.te me posh.te.. […]

Kuriozitete

E pabesueshme, vëllai i paralizuar çohet e vallëzon në dasmën e motrës

Videoja prekëse shfaq Nikola Raguz duke u çuar nga karroca e tij me ndihmë dhe më pas duke vallëzuar ngadalë përreth sallës me motrën e tij Matea Raguz-Papac.Nikola ia doli që ta bënte vallëzimin deri në fund, duke lënë shumë njerëz në lot, transmeton Gazeta Express.Nikola, 23 vjeç, nga Mostari në Bosnjë, mbeti i paralizuar […]

Kuriozitete

Vajza serbe ç.mend serbet: Unë i dua Shqiptarët sepse ata jan besnik dhe..

Unë jetoj me shqiptarët dhe nuk kam probleme me ta. Duket se me shume kane problem politikanët kosovar dhe serb me ne. Ketu jetojmë nje jete normale si të gjithë njerëzit dhe shpresojmë për ditë më të mira per te gjithe, ka thëne fillimisht kolegja Emilija Mladenovic per JugMedia.Une si një qytetare e Banjës se […]

Kuriozitete Lajme

Do qani nga kjo histori/ Jetimi shqiptar gjen portofolin me 1 milion lek dhe bën gjestin e madh

Momentet kur njerëzit shfaqin anën më të mirë të tyre janë pak të rralla. Por gjeste që shfaqin natyrën njerëzore transmetojnë pozitivitet dhe nxisin shpresë për ngjarje edhe më të mira mes nesh. Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do le.xo. I tillë është veprimi i një shqiptari nga Shkodra i cili është rritur në jetimore.Edhe pse ka […]

Kuriozitete

Do të qani! Sa hapi papritur derën, gjeti gruan…! “Mos ohhh mos, çfarë i panë sytë”

Secila prej jush ka një burrë në jetën e saj, ose ato që nuk janë të martuara kanë një të dashur që e kanë ngulur thellë në ze.mrën dhe shpirtin e tyre.Edhe kjo histori ka në plan të parë një burrë të dashuruar kokë e këmbë me gruan e tij, por ai nuk mendonte kurrë […]

Kuriozitete

Mësohet detaji shok ues, gjatë karan tinës paska ndodhur më e rënda për shqiptarët, sot mësohet se na kanë…

Ish deputetja e PD, Dhurata Çupi në një deklaratë për mediat thotë se është shokues investigimi i gazetës BIRN, i cili tregonte si Qeveria ‘manipuloi’ bilancin e ndihmave për shtresat në nevojë gjatë karantines nga COVID-19, transmton lajmiditor.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do. “Thesi i miellit u zhduk nga pakot e Ministrisë së Mbrojtjes dhe u zëvendësua […]