Kultura

Shkon të shoh djalin 6 vjeçar gjatë kohës së drekës në shkollë por ja çfarë zbulon

Një djalë 6-vjeçar mbërriti vonë në shkollë se familja e tij kishte pasur probleme me makinë atë ditë, dhe nëna e tij e dinte se djali i saj do merrte një dënim gjatë drekës për shkak të vonesës.Gjatë drekës, mamaja vizitoi djalin për të parë se si po ia dilte – por ajo ishte e […]

Kultura

Banorët dëgjonin të qara që vinin nga va,rre.zat gjatë natës, në mëngjes nuk u besojnë syve çfarë shikojnë aty

Një i porsalindur është gjendur i br,ak,ti,sur në një va.rre.zë të inf.ek.tuar me minj, por fatmirësisht ka mbijetuar.Për fat të mirë, kl.ith.ma e fëmijës dy muajsh ka tërhequr vëmendjen e banorëve të banesave aty afër të cilët kanë nxituar për shpëtimin e tij.Foshnja u dërgua menjëherë në spital ku mjekët bënë me dije se ai […]

Kultura

Shikoni pamjet tro.nditëse/ 17-vjeçari minuta të tërë i shtrirë në qendër të Tiranës, me gja.k nga hundët e vëshet (VIDEO)

Një 17-vjeçar u go dit dje pasdite nga autobusi në qendër të Tiranës.Përpl asja ka qenë aq e fo rtë sa e ka he dhur djalin e ri në ajër. Në pamjet e mëposhtme tro.nditëse shikoni se si për minuta të tëra i mi turi ka qëndruar i shtrirë dhe ambulanca ka ardhur me vonesë, […]

Kultura

Mendoi se i kishte binjakë por u befasua nga ajo çfarë i tha mjeku

Barku i saj ishte më i madh seç duhej, por as mjekët nuk e mendon se gruaja do të sillte në jetë 5 fëmijë.Kur u vizitova herën e parë më thanë se do bëhesha me binjak, por kush shkova për të mësuar gjininë e tyre, më thanë se nuk pres dy fëmijë, por pesë.Nuk e […]

Kultura

Babai mb.yt fëmijën e tij në Mamushë , kjo është arsyeja ..

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mamushë, ku një fëmijë ka humbur jetën tragjikisht, duke rënë nga rimorkio e traktorit.Sipas ra.portit të Po.licisë, një person derisa ishte duke lëvizur me traktor me rimorkio, fëmija i tij ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë, me ç’rast ka hu.mbur jetën. “Rap.ortohet se i dy.shuari mashkull kosovar derisa […]

Kultura

Ishte me Biciklete, Arusha i prene rrugen dhe atij i ndodhi….VIDEO

Bëhet fjalë për pamje në të cilat ata thonë se janë bërë në Malet e Sharrit, dhe në të cilat ata rastësisht kanë hasur në një arushë dhe dy të vegjlit e saj.Për fat të mirë, ata kanë shpëtuar nga një përplasje me kafshët për pak centimetra, gjë që edhe mund të shihet në pamjet […]

Kultura

Të prek në shpirt kjo histori, ndahet nga jeta shqiptarja disa ditë pasi lindi djalin

Kenan Kamberi dje japi lajmin e dhimbshem per bashkeshorten e tij, Dafina e cila nderroi jete disa dite pas lindjes se djalit. Dafina ishte ne gjendje te mire gjate lindjes por pas lindjes kishte kompl ikime shendetesore, te cilat nuk mundi ti mbijetoj. Burri i saj Kamberi njofton se ceremonia mortore e Dafines behet sot […]

Kultura

Shoferi Nxjerr Nga Autobusi Të Gjithë Pasagjerët,Arsyeja Do Ju Befasoje

Shoferi një autobusi në Paris është bërë kryetemë në rrjetet sociale, pasi së fundmi ka nxjerrë nga autobusi të gjithë pasagjerët sepse asnjëri prej tyre nuk kishte dashur ta ndihmojnë një pasagjer të futet në autobus që ishte në karrocë të inval,idëve.I nerv,ozuar me faktin që askush nuk dëshir,onte ta ndihm,onte burrin në karrocë, shoferi […]

Kultura

Studimi i fundit : Nuk e paskemi ditur që konsumimi i vezëve në mëngjes na mbron nga ky problem shëndetsor

Ekziston një polemikë e vazhdueshme në lidhje me përfitimet dhe rrez iqet shëndetësore të vezëve ndërmjet shkencëtarëve.Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës, të rriturit nuk duhet të konsumojnë më shumë se 300 miligramë kolesterol përgjatë një dite. Një vezë e madhe posedon përreth 186 miligramë të kolesterolit, gjersa një e vogël 141 sosh.Në anën tjetër, shumë […]