Lajme

E rëndë/ Një tjetër mjek shqiptar humb jetën nga koronavirusi..

Shënohet vìktima e parë në radhët e bluzave të bardha në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për mjekun specialist Arifikmet Deari, 64-vjeç nga Tetova.Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka njoftuar se Deari ishte shtruar në spitalin e Shkupit për shkak të probleme neurologjike prej 15 ditësh, dhe më pas ka rezultuar pozitiv edhe me COVID-19.Maqedonia […]

Lajme

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta në moshën 38 vjecare sportisti i njohur shqiptar, ishte prekur nga Covid

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vde.kjen e Shahës e ka bërë të ditur Federata e Karatesë së Kosovës me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, ku i shpreh dhe ngushëllimet familjarëve.sHTY,PE REK.lam.en dhe vazh.do le.xo laj,min e plo.te. “Me pikëllim te thellë morëm lajmin për ndarjen […]

Lajme

24 orët e fundit të zi për Shqipërinë!, ja sa është rritur numri i vik timave

Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë të diel se 2 qytetarë nga Tirana kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit duke e çuar numrin e vik timave në 76.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do.. “Dy qytetarë nga Tirana 67 dhe 69 vjeç e kanë humbur betejën me sëm undjen në 24 orët e […]

Lajme

O Zot çfarë dh,imbje! Vetëm 2 vite më parë h,umbi djalin 20-vjeçar, shqiptari ndërron jetë në mënyrë tra,gjike

Një shqiptar ka humbur jetën tragj,ikisht në shtetin fqinj të Italisë pasi është ak sidentuar me makinën e tij. Mediat vendase flasin se bëhet fjalë për Kujtim Farruku, 53 vjeç, i cili v diq një për pla,sje e rrez,ikshme në Mezzina. Shty pe r3k 1am3n me poshte per te lexuar lajmin e plote: Mësohet se […]

Kuriozitete Lajme

Do qani nga kjo histori/ Jetimi shqiptar gjen portofolin me 1 milion lek dhe bën gjestin e madh

Momentet kur njerëzit shfaqin anën më të mirë të tyre janë pak të rralla. Por gjeste që shfaqin natyrën njerëzore transmetojnë pozitivitet dhe nxisin shpresë për ngjarje edhe më të mira mes nesh. Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do le.xo. I tillë është veprimi i një shqiptari nga Shkodra i cili është rritur në jetimore.Edhe pse ka […]

Lajme

O Zot i madh çfarë po ndodh, 4 deputetëve shqiptar u ndodh më e keqja, pritet kriza e madhe!!

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë dalë pozitiv në testin për Covid-19. Shty pe r3k 1am3n me poshte per te lexuar lajmin e plote: Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se katër deputetët e LDK’së që kanë rezultuar pozitiv janë: Arben Gashi, Kujtim Shala, Haxhi Avdyli […]

Lajme

Rritja e madhe e rasteve, mjeku i njohur bën apelin e madh: Ka ardhur momenti që këtë gjë ta bëjmë të gjithë, nëse duam të mbrohemi nga Covid!

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero shprehet se pas rritjes se numrit te infeksioneve ka ardhur koha që mbajtja e maskës të bëhet detyrim ligjor. Shty pe r3k 1am3n me poshte per te lexuar lajmin e plote: “Unë them se ka ardhur momenti që të bëhet me detyrim ligjor mbajtja e maskës. Unë kam thënë […]

Lajme

Situata mjaft serioze/ Ministrja me tone te ashpra: Del URDHRI i ri, të gjithë ata që nuk binden…

Ministrja së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu foli sot me tone të ashpra se nuk do të tolerojë më asnjë neglizhencë dhe marrëzi. Kjo e fundit thekson se Task- Forca anti koronavirus do të vijojë intensifikimin e kontrolleve në terren me kapacitete të shtuara për zbatimin e masave dhe protokolleve të sigurisë për frenimin e përhapjes së […]

Lajme

A do pranojë Pipero ta bëjë vaksinën kundër koronavirusit? Mjeku jep përgjigjen e prerë

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero, ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ku ka folur mbi situatën e koronavirusit në vend. Pipero ka thënë se nëse do të dilte vaksina kundër koronavirusit, do ishte ndër të parët që do e bënte.Shty.pe rek.lam.en dhe vazh.do le.xo.. “Bota e harroi mjekësinë ndaj dhe ky virus […]

Lajme

Vjen lajmi i keq për shqiptarët, për pak orë ndodh ndryshimi i madh, ja si prekemi ne

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje shiu dhe rënie të temperaturave në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do.. E Shtunë dt 04 Korrik 2020 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara […]