Kuriozitete

I biri befason nenen e tij duke i bere dhuraten me te madhe te jetes se saj

Familja e Jajmsit ka punuar dy punë vetëm për të arritur qëllimet dhe për të siguruar familjen. Ata kane kane punuar shume vetem qe djali i tyre te kishte nje jete te lumtur.Të gjitha këto vështirësi dhe momente shqetësuese u paguan kur djali i tyre, James përdor paratë e veta për t’i blerë një shtëpi […]

Kuriozitete

Gruaja ble nje arush nga sendet e përdorura por kur degjon cfare ishte regjistruar ne te preket pa mase

Nje nene e re del shetitje me vajzen e saj 6 vjecare dhe e bija ne nje moment i kerkon nje arush qe e veren tek dyqani i sendeve te perdorura. Mamaja ia blen duke qene se nuk kushtonte shume dhe pastaj ato kthehen ne shtepi.Shty,pe rek.lam.en dhe vazh.do le.xoje laj.min e plo.te me posh.te.. […]

Kuriozitete

E pabesueshme, vëllai i paralizuar çohet e vallëzon në dasmën e motrës

Videoja prekëse shfaq Nikola Raguz duke u çuar nga karroca e tij me ndihmë dhe më pas duke vallëzuar ngadalë përreth sallës me motrën e tij Matea Raguz-Papac.Nikola ia doli që ta bënte vallëzimin deri në fund, duke lënë shumë njerëz në lot, transmeton Gazeta Express.Nikola, 23 vjeç, nga Mostari në Bosnjë, mbeti i paralizuar […]

Lajme

E rëndë/ Një tjetër mjek shqiptar humb jetën nga koronavirusi..

Shënohet vìktima e parë në radhët e bluzave të bardha në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për mjekun specialist Arifikmet Deari, 64-vjeç nga Tetova.Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka njoftuar se Deari ishte shtruar në spitalin e Shkupit për shkak të probleme neurologjike prej 15 ditësh, dhe më pas ka rezultuar pozitiv edhe me COVID-19.Maqedonia […]

Kultura

Mendoi se i kishte binjakë por u befasua nga ajo çfarë i tha mjeku

Barku i saj ishte më i madh seç duhej, por as mjekët nuk e mendon se gruaja do të sillte në jetë 5 fëmijë.Kur u vizitova herën e parë më thanë se do bëhesha me binjak, por kush shkova për të mësuar gjininë e tyre, më thanë se nuk pres dy fëmijë, por pesë.Nuk e […]

Kuriozitete

Vajza serbe ç.mend serbet: Unë i dua Shqiptarët sepse ata jan besnik dhe..

Unë jetoj me shqiptarët dhe nuk kam probleme me ta. Duket se me shume kane problem politikanët kosovar dhe serb me ne. Ketu jetojmë nje jete normale si të gjithë njerëzit dhe shpresojmë për ditë më të mira per te gjithe, ka thëne fillimisht kolegja Emilija Mladenovic per JugMedia.Une si një qytetare e Banjës se […]

Lajme

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta në moshën 38 vjecare sportisti i njohur shqiptar, ishte prekur nga Covid

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vde.kjen e Shahës e ka bërë të ditur Federata e Karatesë së Kosovës me anë të një njoftimi në rrjetet sociale, ku i shpreh dhe ngushëllimet familjarëve.sHTY,PE REK.lam.en dhe vazh.do le.xo laj,min e plo.te. “Me pikëllim te thellë morëm lajmin për ndarjen […]