Jam e re ne gr.up …pershendetje , nese je i interesuar per lidhje dashurie me shkruaj…

U martova në moshë të re. Ishin prindërit ata që zgjodhën burrin e jetës sime ne Gjermani. Në fillim të martesës ishte gjithçka

e mrekullueshme.
kalonim shumë mirë së bashku, përshtateshim me njëri-tjetrin dhe bënim çdo natë Me një fjalë, ngopeshim me njëri-

tjetrin.Por, gjithçka përfundoi pas një kohe të shkurtër…Im burrë ishte shofer në një kompani shumë të njohur në

Gjermani dhe shpesh me drejtorin udhëtonte në shtetet fqinje ,neZvicer France nga dy jave. Mungonte shumë në

shtëpi. Kishte raste kur disa javë nuk ishte në shtëpi. Dhe, kur vinte ishte i lodhur dhe nuk më kushtonte

vëmendje fare…isha e vemuar sikur mos te kisha burre fare e dua jeten ,kli.ko ne rekl.am per nr tel.

Jam nje Goce Fshati nga Shkodra kerk.oj nje lidh.je, cunat na kan ikur jashte.

Pershendetje , shpresoj qe te mos me keqkuptoni per kete kerkes nga ana ime, Jam nje vajze ne moshe 21 vjecare.

Jam ne kerkim te nje mashkullit ta kaloj kohen qe eshte i gatshem te kaloj kohen dhe jeten me mua jo vetem …,

Tani sapo jam punesuar ne nje market afer banimit tim personal, mashkulli nuk kerkoj te jete perfekt ne gjitha aspektet , se un ne moshe dhe bukuria nuk luan shum rol te madh,, shtype rek,lamen qe eshte menjehere poshte ketij shkrimi, prit disa sekkonda derisa te hapet faqja edhe merreni numrin tim…

Isha kater muaj e mar,tuar – po e kerkoj fatin tim banoj ne Friburg ch…

Tung jam Valentina, nje pushim shkojva ne Bule Zvicer , ne shtepi pasiqe tjeret ishin ne pun ika e vetme erdhen te

gjithe te afermit te me shohin pim kafe bem muhabet dhe mendoja se dot jetoja e lumtur me ish burrin tim

por e kisha pase gabim,qysh ne fillim filluan problemet me ish burrin tim , ai ter naten nuk vinte ne banes ,

per cdo nate te njejtat i perserit filluan zenkat kishte edhe perkrahjen e familjes nuk munda ta duroja ,isha e

vetmuar ne mes kater mureve po jetoj e vetme ne Friburg te Zvicrres kush esht i interesum te njoftohet me mua kl,ko ne rek,lame per te gjitha informatat.

Gruja bashk me djemtë e bejne IIam burrin, per spital

Nje mashkull kosovar ka njoftuar se është eshte rehur nga e gruja dhe dy djemtë e tij meshkuj kosovar. Rasti sipas policisë ka ndodhur në Drenas gjatë.

Nuk raportohet për të lënduar, me vendim të proku rorit pas intervi stimit dy të dyshuarit dërgohen në mbajtje ndërsa e dyshuara lirohet në procedurë të rregullt.
Nje mashkull kosovar ka njoftuar se është eshte rehur nga e gruja dhe dy djemtë e tij meshkuj kosovar.ju sjellim pamjet permesrek.lames vetem kli.ko.

32 vjecarja nga jugu i Shqiperise ker.kon nje lidh.je per martes…!

Pershendetje , shpresoj qe te mos me keqkuptoni per kete kerkes nga ana ime, Jam nje vajze ne moshe 32 vjecare, jam ne kerkim te nje mashkullit serioz qe eshte i gatshem edhe per martes, jetoj me prinderite mi ,, me familje, jam e pa pune shkollen e mesme e kam te kryer ne fakultet pata filluar por arsyeja e nderprerjes se fakultetit ishin kushtet e veshtira , mashkulli nuk kerkoj te jete te jet mbret ,ne moshe dhe bukuria nuk luan shum rol te madh,, shtype rek,lamen qe eshte menjehere poshte ketij shkrimi, prit disa sekkonda derisa te hapet faqja ku eshte numri im..

Jam 36 vjeqare, kam interesim per nje mashkull, per lidhje serioze, pse jo edhe martese

Jam nje vajze nga Gjakova jam 36 vjecare dhe me profesion,jam e pa pune

Pershendetje, Jam një vajzë nga Mitrovica jam 36 vjeqare e pa pune dhe e pa martuar.
Jam Beqare Kam interesim per nje mashkull serioz e të edukuar për të krijuar familje

Mosha e deshiruar 40 deri 55 vjeqar beqar ose pa femi preferoj t’jetë i mesuar me jeten në ndonjë shtet të Europes,cdo info te mijat ike nese klikon ne rek lam dhe pret 2 minuta vetem serioz ju lutem.

Jetoj Në Zvicërr,Dua Të Rahatoj Ndonjë Djal nga Kosova ose Shqipëria, T`ia bëj Letrat, ky Eshtë Numri im

Jetoj ne Zvicerr, dua te rahatoj ndonje djal nga Kosova t`ia boj letrat.

Jam qe 15 vite ketu dhe nje dite mendova qe te fejohem sepse edhe mua me erdhi dita qe te jetoj me nje djalë. Dua te gjej nje djal nga Kosova dhe t`i ndihmoj qe te dal nga kriza sepse aty ne Kosove nuk ka asgje. Gjithmone qe vie ne pushim me saktesisht ne vendin e Prishtines nuk ndjehem rahat sepse e shoh si behet jeta atje, ka shume papunesi dhe me 200 euro ne muaj nuk jetohet keshtu qe po du me e rahatu nje djal prej vendit tim me ja bo letrat me e marr ketu dhe me ja ndreq jeten ati dhe familjes ti.

Jetoj ne Zvicerr, dua te rahatoj ndonje djal nga Kosova t`ia boj letrat.

Jam qe 15 vite ketu dhe nje dite mendova qe te fejohem sepse edhe mua me erdhi dita qe te jetoj me nje djalë. Dua te gjej nje djal nga Kosova dhe t`i ndihmoj qe te dal nga kriza sepse aty ne Kosove nuk ka asgje. Gjithmone qe vie ne pushim me saktesisht ne vendin e Prishtines nuk ndjehem rahat sepse e shoh si behet jeta atje, ka shume papunesi dhe me 200 euro ne muaj nuk jetohet keshtu qe po du me e rahatu nje djal prej vendit tim me ja bo letrat me e marr ketu dhe me ja ndreq jeten ati dhe familjes ti,ketu poshte, pas mbarimit te rek,lam3s e keni nr per kontakt.

Jetoj Në Zvicërr,Dua Të Rahatoj Ndonjë Djal nga Kosova ose Shqipëria, T`ia bëj Letrat, ky Eshtë Numri im

Jetoj ne Zvicerr, dua te rahatoj ndonje djal nga Kosova t`ia boj letrat.

Jam qe 15 vite ketu dhe nje dite mendova qe te fejohem sepse edhe mua me erdhi dita qe te jetoj me nje djalë. Dua te gjej nje djal nga Kosova dhe t`i ndihmoj qe te dal nga kriza sepse aty ne Kosove nuk ka asgje. Gjithmone qe vie ne pushim me saktesisht ne vendin e Prishtines nuk ndjehem rahat sepse e shoh si behet jeta atje, ka shume papunesi dhe me 200 euro ne muaj nuk jetohet keshtu qe po du me e rahatu nje djal prej vendit tim me ja bo letrat me e marr ketu dhe me ja ndreq jeten ati dhe familjes ti.

Jetoj ne Zvicerr, dua te rahatoj ndonje djal nga Kosova t`ia boj letrat.

Jam qe 15 vite ketu dhe nje dite mendova qe te fejohem sepse edhe mua me erdhi dita qe te jetoj me nje djalë. Dua
te gjej nje djal nga Kosova dhe t`i ndihmoj qe te dal nga kriza sepse aty ne Kosove nuk ka asgje. Gjithmone qe vie ne pushim me saktesisht ne vendin e Prishtines nuk ndjehem rahat sepse e shoh si behet jeta atje, ka shume papunesi dhe me 200 euro ne muaj nuk jetohet keshtu qe po du me e rahatu nje djal prej vendit tim me ja bo letrat me e marr ketu dhe me ja ndreq jeten ati dhe familjes ti,ketu poshte, pas mbarimit te rek,lam3s e keni nr per kontakt.

Jeten e kam perf.ekt , vetem dash.uria… me mungon..!

Nje vajze ka habitur shum njerez me zgjedhejn e saj per te gjetur fatin e jetes ajo
ka zgjedhur facebookin per mes grupeve shqiptare , ajo ka nje falenderimte veqant per grupin qe ja
dha mundesin ta kerkon fatin nga facebuki, per te kerkuar fatin e jetes,
Ajo shkruan” Jam nje vajze 29 vjecare jetoj ne Hanover,
Jam single dhe as sesi nuk po mund te knaqem ne dashuri,jam ndare nga i dashuri dhe nuk kam asnje pune me ish te dashurin tim.kontaktin mund ta merreni pasi te kryhet reklama ketu .

Jetoj dhe punoj ne Gjermani dhe jam ne kerkim te nje mashkulli per lidhje me mua e pse jo edhe nje martes do te ishte e mundur nr per kontakt mund ta merrni pasi te kryhet rekl,a,ma ketu.
Vajza 29-Vjecare Nga Gjermania, Kërkon Një Djalë Serioze, Ka Lënë Edhe Kontaktin E Saj.

dua nje djale serioz nuk rendesi a esht nga qyteti apo fshati vetem te jet
sic jam un madje kam lene edhe numrin tim”.. Nese je nje djale serioz dhe
Deshiroj vetem meshkuj serioz, sepse aveturat as qe me shkojne ne mendje, sepse nuk
jam asio lloj personidhe thjesht nuk me duhen ne jeten time.
Jam e sigurt se ka edhe meshkuj pak me te vjeter dhe qe nuk jane te lumtur ne dashuri
e kan probleme me grate e tyre dhe kjo eshte arsyeja se ketu eshte dikush edhe ketu per mua
me te cilin do ta kaloja pjesen e mbetur te jetes dhe te jemi te lumtur.

Gruaja beqare: Burrat në moshën 45-vjeçare janë idealë, preferoj edhe ata nën 30 vjeç

Gruaja, 35 vjeçe, thotë se grupmosha 30-vjeçare është par alizuese , me rendesi te jet shqiptare dhe familjare.

Ajo tha: “Po, ekziston një parantezë moshe që nuk duhet të tejkalohet nga asnjë grua që dëshiron të bëjë plane të

ardhshme me një burrë , fatit nuk i dihet ndashta edhe 45 vjeq e marre , ndoshta 25 ,vetem dua ta dashuroj me

shpirt ,kli,ko ne rek,lam nese je i interesuar per te biseduar fatit nuk idihet.

dhe me ndjenja jo vetem ta kyej obligimin ,ne vet duhet ta organizojme jeten ose thjesht ta planifikojme .

“Nëse do të shkarkoni një aplikacion takimesh dhe do të vendosni preferencat tuaja për moshën, do iu këshilloja që

të vendosni si kriter të dilni me 45 vjeçarë”, shtoi ajo.

Ajo rekomandon gjithashtu edhe shënjestrimin e burrave të cilët janë nën moshën 30 vjeçare.

Gjithashtu, ajo rekomandon edhe burrat mbi moshën 45 vjeçare, meqë kanë kaluar gati të gjitha fazat jetësore.

Nuk jan shum te fuqishem ne shtrat por te kuptojne.Faleminderit grupit qe ma dha shancen ta kerkoj fatin tim.