Kuriozitete

Cilësohet si aktori më i bukur i Turqisë, ai u mbyll gojën: Jo jam shqiptar dhe jam krenar!

Cilësohet si aktori më i bukur i Turqisë, ai u mbyll gojën: Jo jam shqiptar dhe jam krenar! Can Yaman është ndër meshkujt më të komentuar gjatë verës 2018 në Turqi, falë serialit “Erkenci Kuç” që po xhirohet dhe transmetohet aktualisht në Stamboll.Ai luan në rolin e një fotografi të pasur, që bie kokë e […]

Lajme

E Dhi Mbshme: Halil Kastrati Para Disa Dite Ja Dha Lajmin Se Po Bëhen Me Shtëpi, Sot Mori Lajmin e Keq Per Te…

Shpresa Krivaqa, 46 vjeçarja nga Ferizaji, e kishte sakrifikuar veten për familjen dhe hallin e vetëm e kishte ta ketë një shtepi për familjen e saj. Ajo iu gëzua shumë lajmit që para disa dite ia dha humanisti Halil Kastrati, se po bëhej me shtëpi. Por pak ditë pasi ju kumtua ky lajm, Shpresa ndërroi […]

Lajme

Ka ndërruar jetë, Maliq Hoti, pjesëtar i Policisë së Kosovës, shoku i tij: Nuk më lejojnë emocionet të flas…!

Ka ndërruar jetë, Maliq Hoti, pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Njoftimi është bërë i ditur, nga familjarët, në rrjetet sociale, transmeton Indeksonline “Pushofsh ne parajsë Maliq Hoti” Shoku im kojshija i parë bashkëluftëtari im pjesëtari i Policisë se Kosovës ndërroi jetë pas një sëmundje të shkurtër. Kam shumë […]

Lajme

Italia sërish në Momente të Vështira, Ja çfarë po ndodhë atje

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit 412 raste të reja të infektimeve nga koronavirusi, duke shënuar një rritje të ndjeshme krahasuar me një ditë më parë, kur shifrat shënuan 259 raste. Numri total i rasteve shkon në 251.237, ndërkohë gjashtë pacientë kanë ndërruar jetë, ndërsa një ditë më parë Italia, katër vikt ima. […]

Kuriozitete

U fut në pusin e shtëpisë për ta pastruar burrit i ndodh e keqja: Shtëpohet për mrekulli!

Një burrë në Kinë, i cili kishte hyrë në thellësinë e pusit të shtëpisë për ta pastruar, ka ngecur në momentin që ka tentuar të dalë. Shkak për këtë është bërë pesha e tij e tepërt, shkruajnë mediat e huaja. Burri i identifikuar me mbiemrin e tij Liu ka pritur ardhjen e zjarrfikësve për të […]

Kuriozitete Lajme Shendet

Jepet alarmi nga mjekët: Mos hani shumë oriz sepse ju sjell këto sëmundje

Shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e sasive të mëdha të orizit rrit rr ezikun e vde kjes nga sëmundjet e zemrës për shkak të arsenikut që ndodhet natyrshëm tek të korrat.Çfarë Ndodh Me Organizmin Po Të Hash Çdo Ditë Oriz – Kosova InfoKimikati grumbullohet tek orizit dhe është i lidhur vazhdimisht me sëmundjet e mëlçisë, […]

Kuriozitete

Shihni momentin kur shkëmbinjtë shkëputen nga mali dhe bien mbi makinat

Një ak/sident i tmer/rshëm ka ndodhur ditën e shtunë në provincën kineze jug-perëndimorë, SichuanRreth orës 10:55 për shkak të reshjeve të shiut disa shkëmbinj u shkëputën nga mali dhe bllokuan autostradën në qytetin e Yinbin. Sipas autoriteteve zyrtare të zonës tre persona mbetën të l ënduar të cilët menjëherë u shoqëruan për në qendrën spitalore. […]

Kuriozitete Lajme

Foshnja gjashtëmuajshe m.bytet në vaskë, e tmerrshme çfarë po bënte e ëma…!!!

Një nënë nga Britania e Madhe përb allet me bù rg un për negl izhen cë pasi fëmija i saj u m b yt në vaskë. Rasti i saj po hetohet nga p olic ia e Izraelit pasi besohet që ajo ishte duke kontrolluar Facebook-un ndërkohë që fëmija gjashtëmuajsh ishte vetë në vaskë.23-vjeçarja, Kayla Lynton, […]